Satış Ağı Nedir?

Satış Ağı Nedir?

babykolay’da gelir etmek için satış yapmanın haricinde, kendi satış ağınıza alt satıcılar da ekleyerek kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basittir, menünün en üst kısmında bulunan “Satış Ağı Kodu” nuzu, alt satıcı olarak ekleyeceğiniz kişiye verin, o kişi de bu kodu “Üst Satıcı” kısmına eklediği anda artık o kişi sizin alt satıcınız olmuştur.

Size Faydası Nedir?

Örneğin Ayşe sizi üst satıcı olarak eklediğinde, Ayşe’nin yaptığı tüm satışlardan siz de komisyon alırsınız. Bu şekilde istediğiniz kadar alt satıcı ekleyebilirsiniz.

Sistem Nasıl Çalışır?

Yine örnek üzerinden gidelim. babykolay’da ham satış komisyonu %14’dür. Ayşe normalde ürün satışa çıkarıp sattığında, 100 TL’lik bir ürün satınca %14 yani 14 TL komisyon öder. Eğer sizin üst satıcı kodunuzu girerse, %2 indirim alır ve %14 yerine %12 komisyon öder. Bu satış gerçekleştiğinde ise babykolay aldığı %12 komisyonun yarısını (yani %6’sını) sizinle paylaşır.
Özetle.
Ayşenin yaptığı 100 TL’lik satışta,
Ayşe %14 yerine %12 komisyon öder (12 TL)
Siz ise %2 komisyon geliri elde edersiniz (2 TL)
Kalan %10’i ise babykolay elde etmiş olur (10 TL)
Aklınızda bulunsun…
*Üst satıcının hak kazandığı komisyon ödemeleri her ayın 15’inde hesaplara yatar.
*Alt satıcının veya babykolay’da satış yapan herkesin satıştan kazandığı satış miktarı, satışın olduğu haftanın Cuma’sında hesaplara yatar.
*Satılan ürünün iadesi olduğu zaman bu satıştan elde edilen üst satıcı komisyon miktarı da geri alınır. (Bknz. İade şartları)
Sorulariniz icin info@babykolay.com’a mail atabilirsiniz. 

Vergisel Mevzuat Hakkında Önemli Bilgilendirme..

Satış ağında bulunup vergi mükellefiyeti olan şahıs ve tüzel kişiliklerin ( Şirketlerin ) % 5 olarak almış olduğu komisyon tutarına % 18 KDV dahildir. Tarafımıza bu tutarın faturalandırılması gerekmektedir.
Vergi mükellefi olmayanlarda ise, satış ağında bulunup da fatura kesme imkanı olmadığından, şirketimiz tarafından bu kişiler adına hesaplanıp bu kişiler adına devlete ödenecek olan % 20 Stopaj tutarı, %6 lık komisyon tutarından kesilip net kalan tutar satış ağında olan kişilere ödenecektir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir